Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Závažná Poruba
Obec
Závažná Poruba

Poďakovanie za 13 rokov v Domove pre dôchodcov Závažná Poruba

Poďakovanie za 13 rokov v Domove pre dôchodcov Závažná Poruba

Úprimné slová hlavnej sestry.

Žijeme v náročnej dobe, politické aktuálne udalosti a zmeny vnímame každý po svojom a všetko si nosíme domov, alebo prežívame len so svojimi doma, veľa z  nás náročnosť tejto doby prežíva aj v práci. Tá moja je v Závažnej Porube v DSS. Volám sa Galfyová Gabriela a dovoľte sa mi poďakovať. 

Pracujem v DSS ZpS Závažná Poruba už 13 rokov. Od jeho otvorenia 23. marca 2011 až po súčastnosť, t.č. ako hlavná sestra.

Dovolím si preto napísať pár slov vďaky, pre všetky dievčatá zdravotného úseku, ktoré sme tam spolu začínali a ktoré spolu pracujeme aj teraz.

O tom, aká je naša práca náročná nebudem písať. To ocenia vačsinou vtedy, keď sú naše služby nutné pri zhoršení zdravotného stavu. Vedia to všetci, ktorí sa doma starajú o svojich rodičov. Dôvera, ktorú do nás vložia, empatia, zodpovednosť postarať sa o ich príbuzných sa počas celého obdobia prejaví vačšinou pri krízových situáciách. Prežívame strach, bolesti ale aj radosti s našimi klientami aj ich príbuznými.

Zvládame to profesionálne, máme vybudované krásne vzťahy s rodinami našich klientov. Ako sa hovorí, fungujeme ,,24 hodín deň/noc'' už 13 rokov. 

Dalo by sa napísať veľmi veľa o našej práci, ktorá je vlastne poslaním. Práci, ktorá sa nedá robiť bez srdca. A ja chcem len vysloviť veľké poďakovanie všetkým, ktorí sa na tom podielame. Akosi sa na nás pozabudlo....

... lebo voľby, lebo medveď...

Ďakujem dievčatá. Som hrdá na nás, že za 13 rokov sme tu pre ľudí, ktorí to potrebujú a tvoríme spolu komunitu, ktorá je vlastne náhradou rodiny.
ĎAKUJEM  VÁM VŠETKÝM

Gabriela Gálfyová, hlavná sestra DSS a ZpS Závažná Poruba

 

 

Báseň k Dňu matiek, ktorý je zároveň Medzinárodný deň sestier

Blízko

Niekedy prvá, niekedy posedná
tá ktorá drží za ruku...
Ked sa narodíš, alebo lúčiš
len v ticho drží tvoju dlaň
Pozná tvoju bolesť, žiaľ, ba aj slzy
pohladí slovom, aj úsmev stačí
ked život  a trapenie,
čoskoro skončí...
Ona je tá, ktorá je blízko
v jej srdci dalšia boľavá jazva
hoc sa to nezdá,
na pravom mieste
niekedy prvá, niekedy posledná
ktorá je blízko...sestra

GG

 

Kolektív

Dátum vloženia: 13. 5. 2024 17:43
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 5. 2024 18:34
Autor: Petra Jurečková

Organizácie


hore