07Na Vidieckom dni regiónov na slovenskej ceste v areáli Motela Route 66 v Lopeji – Podbrezová, ktorý sa konal 17. augusta 2019 vystúpili súbory z Hontu, Horehronia, Liptova, Tatier a Maďarska. Súčasťou bola prezentácia jedál v podaní "Kuchárov bez hraníc."

Liptov reprezentovala Poludnica zo Závažnej Poruby. Ivan Broska s Tiborom Plchom otvorili toto radostné stretnutie dobrých ľudí.

Potvrdilo sa, že ľudí nespája len cesta, ale aj srdcia. Poludnica uviedla Dožínky a Privítanku murárov. Je viac ako radostné, že medzi porubských nositeľov tradícií pribudli mladí ľudia.

Vystúpenie našich folkloristov organizátori vysoko ocenili a publikum odmenilo búrlivým potleskom. Poludnici osobne prišiel poďakovať aj primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

 

Fotogaléria:

Text: -dm-, foto: -Katka Piatková, Richard Macko, Pavel Agnet-, spracoval: -webm- ©2019

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________