01Dovoľte mi predstaviť Vám novovzniknutú iniciatívu Závažná Poruba Epicentrum športu, zábavy a kultúry.

Našou víziou je byť zdrojom energie pre všetky vekové kategórie, jednotlivcov, páry aj rodiny.

Cieľom Epicentra je dopomôcť k plynulosti rozvoja v obci, dostať obec na mapu turizmu, počúvať nápady širokej verejnosti a viesť s ňou otvorený dialóg. Dosiahnem to vytvorením zázemia pre ľudí, ktorí sa chcú angažovať a ďalej rozvíjať aktivity našej obce. Jednou z možností sú rôzne kultúrne či športové podujatia.

Prvou otváracou a zoznamovacou akciou bolo Hýb sa po novom!. Toto podujatie sa konalo 18.augusta v Areáli Mateja Staroňa, alebo ako to on sám nazýval v Areáli telesného pohybu (ATP). Som presvedčená, že sa nám podarilo jeho odkaz oživiť. Lúka bola plná rodín, mladých ľudí, ktorí prišli stráviť popoludnie v prírode. Bola plná tých, ktorí sa prišli naučiť niečo nové.

Popoludnie ponúkalo exhibície Majstra Európy vo fitnes - Michala Barbiera. Aktívny človek, ktorý vo svojom mladom veku vedie úspešnú akadémiu Limitless Academy. Úspešný športovec, ktorý sa stal vzorom pre mládež a prostredníctvom parkouru, freerunningu a kalisteniky rozhýbal mládež nielen na Liptove. Rozhýbal aj Závažnú Porubu, pretože sa s trénermi z jeho Akadémie venovali deťom a učili ich základy týchto, na prvý pohľad, netradičných športov. Ďalej v programe nasledovalo vystúpenie gymnastiek Simonky Jedličkovej a Moniky Jambrichovej z ŠK Závažná Poruba, ktoré zvíťazili s akrojogou na súťaži Liptov víťazí. Jogou nás previedla profesionálka z Aisyho školy v Bratislave Vanda Gallo. Mnohí, ktorí si pod Poludnicou spolu s ňou zacvičili a meditovali, sa cítili skvelo. Samotná Vanda sa vyjadrila pozitívne o cvičiacich aj energii a prostredí navôkol. Ďalšie sprievodné aktivity previedli popoludním aj našich najmenších pod dohľadom Lucky Pokornej a Pajky Didekovej. Chôdza po slackline vyzerá ľahko, ale otestuje na tele každý sval. Rovnováhu preverili aj špeciálne dosky tzv. balance boardy. Presnú „mušku“ si mohol vyskúšať úplne každý. Peter Jurečka z Jursport odbornou inštruktážou predviedol streľbu z luku a opäť sa ukázalo, že detstvo sa z nás nikdy nevytratí. Zastrielať si chcel úplne každý.

Ďakujeme všetkým účinkujúcim, dobrovoľníkom, fotografom, sponzorom a hlavne všetkým ľuďom, ktorí na akciu prišli a odchádzali s úsmevom.

 Fotogaléria - (otvoriť po kliknutí)...

 

Text i foto: -Katarína Poliaková-, spracoval: -webm-, ©2019