05Žilinský samosprávny kraj tvorí jedenásť okresov. Víťazi okresných kôl speváckych skupín a súborov JDS sa stretli v piatok 14. júna 2019 na krajskej súťažnej prehliadke v Martine.

Ženská spevácka skupina zo Závažnej Poruby v sprievode klavíra Simony Petríčkovej uviedla štyri piesne: Liptov môj milený, podtatranský kvet, Ty naše Slovensko, Pieseň o domovine a pieseň ľudovú zo Závažnej Poruby A ty dievča, bielo, malô...

Odborná porota priznala porubským speváčkam víťazstvo s postupom na celoštátnu prehliadku spevokolov JDS, ktorá sa bude konať 18. septembra 2019 vo Zvolene.

Tešíme sa z úspechu a ďakujeme za reprezentáciu Závažnej Poruby.

Fotogaléria:

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2019

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________