05Kto má hudbu rád, v úcte obdivuje a oceňuje dielo majstra hudby všetkých čias, v nedeľu 28. júla 2019 si našiel cestu do evanjelického kostola v Iľanove.

Osem skladieb Johanna Sebastiana Bacha v rámci série koncertov IĽANOVSKÉ PÍŠŤALY na organe interpretoval Metod Rakár. Závažnej Porube je tento talentovaný a uznávaný organista dobre známy. Ženskú spevácku skupinu sprevádza pri občianskych obradoch.

O diele geniusa hudby povedal: "J.S. Bach pre mňa znamená nepredstaviteľnú hodnotu, pokoru. Som veľmi poctený, že môžem aj ja prispieť k šíreniu hudby tohto skladateľa. Mnohými je považovaný za otca všetkej hudby. Soli Deo Gloria!"

Vystupovanie umelcov s hodnotnou hudbou prispieva k duchovnému, kultúrnemu a spoločenskému životu nielen v Iľanove, ale aj jeho okolí.

Fotogaléria:

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2019

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________