05Poprední predstavitelia Židovskej náboženskej obce na Slovensku v sprievode starostu Pavla Beťku, poslancov OcZ a občanov Závažnej Poruby vystúpili v nedeľu 1. septembra 2019 ku jaskyni pod Poludnicou.

Zaspievali štátnu hymnu, starosta privítal prítomných a položili kyticu kvetov pred portál jaskyne.

Predseda ZO SZPB Dušan Migaľa uviedol: "Pamätná tabuľa predstavuje nielen dokument doby, svedectvo utrpenia a nádeje, príklad ľudskosti a odvahy, ale aj memento pre dobu dnešnú..."

Predseda Židovskej náboženskej obce Pavel Frankl v zastúpení potomkov zachránených Židov vyjadril úprimné slová uznania všetkým občanom Závažnej Poruby, ktorí predkom pomohli prežiť dobu ťažkú. Hovoril srdcom, neudržal slzy dojatia a vďačnosti.

Ku Židovskej jaskyni vystúpil aj hudobný virtuóz, ktorý pricestoval na motorke až z Prahy a prítomným ponúkol originálny gitarový recitál. Okoloidúci turisti sa zastavovali, počúvali a len hľadeli v nemom úžase.

Na záver si všetci spoločne zaspievali Na Kráľovej holi...

Fotogaléria:

Text:-dm-, foto: -Iveta Beťková, Jela Plchová, Dušan Migaľa-, spracoval: -webm- ©2019

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________