avizoProgramový blok poskladaný zo zlomkov osudov, piesní, tancov a zvykov goralov z obcí Huty, Malé a Veľké Borové pod názvom Spod Bielej skaly v choreografii Márie Palásthyovej uviedol v Závažnej Porube v sobotu 24. novembra 2018 Folklórny súbor Váh z Liptovského Mikuláša.

Scénický obrázok mal tieto časti: Vyvádzane – vykrúcanie nevesty a ženícha po čepčení, Hrdý tanec – prvý tanec mladého páru po začepčení, Zvŕtačka – vytancovanie nevesty a ženícha svadobčanmi a Borovianske polky – Pod noge, Starodovňe. Poďakovanie zato, že tento program mohol vzniknúť patrí rodine nebohého Jána Klimu, jeho manželke, dcére Vierke a rodákom z Malého Borového. Vnímavé obecenstvo vystúpenie oslovilo, potešilo a dodalo nových síl. Svoju vďačnosť a uznanie vyjadrilo dlhotrvajúcim potleskom postojačky.

Fotogaléria: (04)

Text i foto:-dm-, spracoval: -webm- ©2018

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________