Občianske združenie Čistý Liptov tvorí 23 obcí. Cieľ aktivity vyjadruje samotné pomenovanie. Starostovia týchto obcí a predstavitelia zberných organizácií sa stretli v stredu 13. decembra 2017 v Závažnej Porube.

Riešili najdôležitejšiu povinnosť miest a obcí do budúcnosti: obmedziť skládky komunálnych odpadov cestou dôsledného triedenia a kompostovania.  Štatistika hovorí, že na Slovensku sa vyprodukuje ročne 2 mil. ton komunálneho odpadu, z toho 2/3 skončí na skládkach (v Závažnej Porube 460 ton). Ako riešiť tento problém na úrovní obcí? Dôsledne, cestou zberných miest, separovať druhotné suroviny, zhodnotiť biologický odpad a z komunálnych odpadov vyrobiť alternatívne palivá. Jedným z výsledkom úsilia tohto združenia sa stane vybavenosť domov so záhradami kompostérmi v roku 2018 a vytvorenie podmienok pre zber ďalších komodít (prepálené oleje, viacvrstvové kombinované materiály).

Ako predseda združenia Čistý Liptov pôsobí starosta Závažnej Poruby Ing. Pavel Beťko.

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2017

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________