Už dlhých osem rokov pozerá z ticha večnosti na svoju Poludnicu. Už osem rokov zapaľujeme sviečky a kladieme kytičky kvetov na hrob básnika, jedného z nás, na hrob Milana Rúfusa.

V deň výročia jeho úmrtia 11. januára 2017 si predstavitelia Závažnej Poruby a členovia Občianskeho združenia Naveky závažná pietnou spomienkou na porubskom cintoríne uctili jeho pamiatku.

Neskôr pri teplom čaji rozbalili imaginárne batôžky s potravou pre dušu - básne, myšlienky a spomienky na svojho rodáka.

Nezabudli sme, Majstre. Ten most je stále pevný a drží pod nami.

Fotogaléria: (04)

Text:-Katarína Devečková-, foto: -dm a Katarína Devečková-, spracoval -webm-©2017

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________