Advent je čas očakávania Kráľa lásky a pokoja, ktorý z Božieho rozhodnutia prišiel na svet ako Ježiš Kristus.

V tomto čase si Závažná Poruba v evanjelickom kostole pripomenula 89. výročie narodenia Majstra slova a 640. výročie prvej písomnej zmienky o obci. Pán farár Vladimír Pavlík v mene Božom privítal prítomných a vysvetľujúcimi slovami priblížil obsah viacerých žalmov.

V literárno-hudobnom pásme pomenovanom Boh u Rúfusa zazneli prebásnené Rúfusove žalmy v podaní Kvety Staroňovej. Zhudobnené verše nášho rodáka zaspievala operná speváčka Soňa Jány v sprievode klavíra profesorky Dady Klementovej z JAMU v Brne. Katolícky kňaz František Barna z Košíc, ako hosť podujatia, úprimne uviedol: "Ako kňaz som hľadal v diele Milana Rúfusa to, čo je spojené s teológiou. Našiel som úprimný vzťah k Bohu. Rúfus na malom priestore vedel povedať veľa. Dokázal tlmočiť Božie pravdy o človeku."

Vydarené podujatie potvrdilo, že duchovný obsah Žalmov je nevyčerpateľný a je vyznaním neochvejnej viery a dôvery v Pána Boha.

Fotogaléria: (06)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2017

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________