06V Závažnej Porube je stavanie májov spojené so Svätodušnými sviatkami. V tomto roku pripadli na 8. – 9. júna 2019.

V duchu tejto tradície zasadili domáci folkloristi urasteného mája v strede obce.

Obec ožila spevom, tancom a dobrou pohodou tak, ako to bývalo za dávnych časov.

Starosta Pavel Beťko poďakoval a uviedol: "Nositelia tradícií oživili to, čo vždy patrilo ku životu obce. Krásne zvyky a tradície treba oživovať a uchovávať... Je potešiteľné, že do sprievodu sa zapojilo mnoho mladých ľudí a stavanie sledovalo nemálo občanov."

 

Fotogaléria:

Text: -dm-, foto: - Katarína Migaľová -, spracoval: -webm- ©2019

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________