seniorka v jojkeTanečná skupina Seniorka dostala v apríli t. r. od redaktorky Bronislavy Hronskej ponuku na vystúpenie v TV JOJ.

Počiatočné nadšenie trochu schladilo poznanie, že ide o súťaž Česko Slovensko má talent, kde boli presne určené podmienky účasti. Po vzájomnej dohode sa rozhodlo "skúsiť to" 12 členiek skupiny.

V pondelok 3.6. sa teda (po úmornej nočnej ceste) Seniorky zaregistrovali v TV JOJ. Pani Hronská nás uvítala, dostali sme vlastnú šatňu a všetko sa začalo. Prvá bola priestorová skúška, dohodnutie so zvukárom Miškom a od asistentky prvá pochvala za choreografiu a kostýmy. A potom nekonečné nakrúcanie pri rozhovoroch – kto sme, čo sme, odkiaľ sme, máte trému? nemáte trému? máte nejaký pokrik? Viete, kto je v porote ... a ešte množstvo iných. Po dvoch interview sme konečne v šatni, treba sa prezliecť do kostýmov, trochu sa upraviť a aspoň na chvíľu sa "natiahnuť".

O 14:00 h začalo to najdôležitejšie: čakanie na súťažné vystúpenie. V porote sa usadili Jaro Slavík (hudobný producent, manažer a scenárista), Marta Jandová (hudobníčka), Jakub Prachař (herec a hudobník) a na našu veľkú radosť Jiřina Bohdalová (herečka, ktorú iste netreba predstavovať). Čakanie bolo dosť dlhé, počuli sme rôzne hodnotenia súťažiacich pred nami – od pochvaly až po "vytrúbenie". Konečne sme na rade: Najprv rozhovor s moderátormi (a samozrejme pokrik), potom rozhovor s porotou – konečne tanec – a zasa hodnotiaci pohovor. Najviac ich zaujímal náš vek a potom 4 x áno. (Aj keď p. Slavík mal spočiatku nejaké pripomienky o spartakiáde).

Tak postupujeme.

A znovu filmovanie – tentoraz na Kolibe. Potom ešte s českou TV, kde si dokonca s moderátorom aj zatancujeme jeho minichoreografiu s príslušným výrazom. A rýchlo do šatne, rýchlo prezliecť – vlak nečaká. (Ale oslavné pivko stíhame)

Zážitky to boli úžasné a o to nám išlo.

A čo sme vlastne tancovali ? Skrátenú verziu tanca Život je hra. (A toto sa stalo aj naším pokrikom)

Ďakujem všetkým, ktoré to riskli.

Elena Chovanová

Text: -Elena Chovanová, foto: -Bronislava Hronská-, spracoval: -webm-,©2019

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________