avizoLyžiarsky klub Opalisko ukončil zimnú sezónu 2018/2019, kde v pretekoch v rámci Slovenského pohára obhájil minuloročné druhé miesto spomedzi 35-tich klubov.

Celkovo sa pretekári klubu v Slovenskom pohári zúčastnili 5 pretekov v kategórii žiactva, 8 pretekov v kategórii predžiakov a pretekov o Goralský klobúčik s medzinárodnou účasťou.

V rámci okresného pohára Liptova pretekári absolvovali 6 pretekov, kde bolo zastúpenie aj v kategórii dospelých.

 03

 

Celkovo v sezóne 2018/2019:

2. miesto v Slovenskom pohári „ROSSIGNOL CUP“

1. miesto celkovo v okresnom pohári Liptova

Zhodnotenie po 16-tich pretekoch:

44 x zlato
26 x striebro
21 x bronz
11 x – 4. miesto
10 x - 5. miesto
16 x - 6.miesto

Najlepšie výsledky v sezóne 2018/2019 dosahovali pretekári: Lívia Kusková, Victor Jílek, Sára Antolová, Michaela Jusková, Nela Dzurišová, Jakub Pajerchin, David Sobotka a Samuel Kuska.

Za týmito výbornými úspechmi je potrebné vidieť prácu nielen trénerov Kataríny Rázusovej, Janky Juskovej a Martina Rázusa, ale aj prístup samotných pretekárov, ich rodičov, vedenia LK Opalisko. Treba poďakovať aj lyžiarskemu stredisku Opalisko, s.r.o. a v neposlednom rade i zastupiteľstvu obce Závažná Poruba.

Zimná sezóna bola ukončená karnevalom na lyžiach a súťažami v maskách a nakoniec v mesiaci apríl sústredením na ľadovci Štubai v rakúskych Alpách.

Od mesiaca máj je zahájená športová príprava, ktorá spočíva v kondičnej príprave zameranej na dynamické cvičenia, gymnastiku a obratnosť, ktoré sú vykonávané v priestoroch Výcvikového centra polície, ako aj atletiku vykonávanú v priestoroch areálu Obchodnej akadémie. Cieľom športovej predprípravy u detí je všestranná všeobecná pohybová príprava zameraná na harmonický rozvoj osobnosti, upevňovania zdravia, osvojenie základných pohybových činností, správnych všestranných základov a vypestovanie vzťahu k pohybovej činnosti. Ide nám o to, aby sa deti aj dobre bavili, získali všestranné pohybové zručnosti s rôznorodým náčiním a náradím. 05

Deti tvoria super partiu, s ktorou nielen trénujú, ale aj žijú. Lyžiarsky klub Opalisko má vytvorené všetky predpoklady na to, aby opätovne obhájil druhé miesto v rámci pretekov Slovenského pohára.

Okrem prípravy pretekárov trvalo prebieha činnosť celoročného krúžku, kde sa tréneri pod vedením trénerky Katky Oravcovej, Moniky Mudroňovej a Kristíny Gábrišovej zameriavajú na všeobecnú prípravu detí, kde okrem zvládnutia lyžiarskej abecedy majú aj plavecký výcvik. Všetky zimné aj letné aktivity majú spoločné s pretekármi.

Cez prázdniny v mesiaci júl je plánovaný športový kemp a v mesiaci august deti čaká letné sústredenie na Skalke, kde využijú bicykle a kolieskové korčule.

Úspechy, činnosť a fotogalériu je možné sledovať i na webových stránkach klubu www.lkopalisko.sk, alebo na facebooku.

 

Fotogaléria:

Text: -Katarína Rázusová-, foto: -Martin Rázus-, spracoval: -webm- ©2019

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________