Pri sviatku MDŽ 2019 uviedla Poludnica svoje vystúpenie na námestí v Liptovskom Mikuláši. avizo

Zaspievala porubské piesne a zatancovala porubské tance.

Ako spevák a inštrumentalista sa predstavil Ivan Broska. Zahral na fujare, píšťale a na záver zajódloval ako Tirolák.

Do tanca povolali aj štátneho tajomníka MV SR Rudolfa Urbanoviča, zástupcu primátora Ľuboša Triznu a ženy z početného publika veru tiež neodmietli pozvanie do tanca. Na záver zaspievali žartovnú pieseň Mám ja jedno vtáča v lese... Pridalo sa celé námestie.

Poludnici sa dostalo uznania nielen od predstaviteľov štátu, mesta, ale i početného obecenstva.

Fotogaléria: (04)

Text: -dm-, foto: -Zuzana Iľanovská-, spracoval: -webm- ©2019

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________