V pondelok 27. marca 2017 o 17:00  hodine do hniezda nad Obecným úradom v Závažnej Porube priletel prvý bocian. Chvíľu odpočíval po dlhej ceste.

Rozhliadol sa či je doma, hneď sa pustil do opravy hniezda. Netrpezlivo očakáva partnerku. Keď priletí, určite sa poteší a párik poteší aj nás. Nech sa im darí aj v tomto roku.

Fotogaléria: (04)

Text i foto:-dm-, spracoval -webm-©2017

Poznámka Webm:

Z archívu webovej stránky vyberáme prílet bocianov do našej obce:

rok 2012 - 22. apríla - po štvorročnej prestávke od roku 2008 - (vychovali 1 bociana)

rok 2013 - 13. apríla, (na pravé poludnie) - (vychovali 2 bociany)

rok 2014 - 28. marca, (11:30 h) - (vychovali 3 bociany)

rok 2015 - 16. apríla, nezahniezdili

rok 2016 - 02. apríla, (14:58 h) - (vychovali 4 bociany TU...)

 

 

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________