Stretávanie porubských priateľov má už svoju tradíciu. V lete sa stretávajú pri guľáši, v jeseni pri držkovici, pred Vianocami pri kapustnici a ku jari pri fazuľovici. Teraz si za miesto stretnutia zvolili PETERKU.

Mnohí možno ani nevedia, že dakedy táto piecka predstavovala súčasť každej domácnosti a značila aj teplo ľudských vzťahov. V zime hriala, v lete ponúkala motív domova. Priatelia si v pohode pochutnali na fazuľovici, zapili ju pohárom dobrého vína, porozprávali o radostiach i starostiach, ba aj zaspievali. Na nič si nesťažovali, naopak – osudu boli vďační za to, že im bolo dopriate žiť v priateľstve tak, ako si nažívajú už dlhé roky.

Vydarené stretnutie priateľov zorganizovali bratia Mlynčekovci: Peter, Ján, Vladimír a celú akciu "zastrešila" firma PEMMEVA.

Fotogaléria: (04)

Text:-dm-, foto:-Ján Mlynček-, spracoval -webm-©2017

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________