Kto by nepoznal slávnu ruskú filmovú rozprávku Mrázik. Porubský divadelný súbor sa podobral na neľahkú úlohu. Stvárniť čarovný príbeh o zlej Macoche, namyslenej Marfe, pracovitej Nastenke, udatnom Ivanovi a spravodlivom Mrázikovi.

Tieto rozprávkové postavy v podaní porubského ochotníckeho súboru boli však podané trochu inak. Divadelná hra nebola určená len deťom, ale aj dospelým. K tomu okorenená humorom. Premyslená dramaturgia, produkcia a perfektné herecké výkony v čase Vianoc 2017 oslovili a potešili dušu početného publika.

Réžia: Lucia Bačíková, Iveta Beťková.

Premiéra hry bude v kronike obce zaznamenaná ako radostiplná udalosť. Porubské divadlo ožilo po dvadsaťročnej prestávke.

Repríza v piatok 5. januára 2018 o 18:00 h , viac nájdete TU...

Fotogaléria: (08)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2017

 

Komentárov   

# RE: Mrázik oživotvoril porubské divadloelena chovanová 2017-12-27 11:29
Toto predstavenie bolo dôkazom toho, že aj amatéri môžu predviesť skutočne kvalitný výkon. Chcem pogratulovať obom režisérkam a poďakovať za výkon dievčatám, ktoré stvárňovali les, dedinčanky i jedličku. Mali to s prevlekmi a nástupmi najkomplikovane jšie a zvládli to bravúrne. V tomto predstavení boli všetci skvelí-od Mrázika až po Hríbik- ukázali to najlepšie, čo je v nich- všetci si zaslúžia ocenenie. Divadelníci vedia, že jednoduchšie je divákov rozosmiať ako rozplakať. Smiech je síce korením života, ale poézia je to,čo spôsobí, že korenie nie je príliš štipľavé. Ďakujem vám dievčatá, že ste i pri salvách /zaslúženého / smiechu dokázali zachovať výraz,navádzajú ci pravú poetickú rozprávkovú atmosféru. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s vami.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
# RE: Mrázik oživotvoril porubské divadloEva 2017-12-27 17:45
Brilantný výkon, čo k tomu dodať? Treba dať šancu mladým a potom sa nestačíme čudovať čo dokážu. Príkladom je súbor poludnica, keď ju práve mladí ľudia pred pár rokmi doslova v hodine dvanástej vytiahli z popola. Klobúk dolu pred vašou „amaterčinou“ a za váš výkon by aj profesionálom padla sánka. Prídeme aj na reprízu. Eva B.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
# RE: Mrázik oživotvoril porubské divadloDana Brosková 2017-12-30 11:11
Súhlasím s pani Chvanovou, ktorá mi zobrala slová z úst. Bolo to naozaj výborné. Domáca atmosféra, ktorá chýba každému veľkému divadlu. Známi herci, známi diváci, príjemné a veselé prostredie. Ale ja chcem vyzdvihnúť prácu ženičiek, ktoré sa postarali o kostýmy. Excelent. Som pravideľným divákom New Yorskej Metropolitnej Opery, ktorá má úžasnú výpravu a kostýmy. Dievčatá, môžete s pokojom konkurovať. Nielen, že boli tradičné ruské, ale aj krásne farebné a krásne ušité. Dávam prst hore. Za svoje umenie by ste mali dostať metál. Je ťažké režírovať a je ťažké učiť sa texty. Všetko ste zvládli na výbornú. Len tak ďalej. Budem Vám všetkým držať palce nech sa Vám darí a veriť, že sa opäť stretneme v našom porubskom divadle na nejakej peknej divadelnej hre. S láskou Danka Brosková
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
# Mrázik oživotvoril porubské divadloMacková 2018-01-01 20:30
Som rada a veľmi ma potešilo že sa našli ochotní ľudia urobiť takú nádhernú vec-obnoviť ochotnícke divadlo.Poruba je obec s veľkým nadaním a veľkým srdcom,kto tam žije celý život berie to ako samozrejmosť ale verte mi,je to vzácne.My ktorí žijeme roky mimo našej dediny si to vieme oceniť.Ja osobne mám srdce vždy doma - v "naveky závážnej" a ďakujem všetkým,ktorí prispeli k tomuto dielku aj bez nároku na odmenu,na úkor voľného času a na potešenie nás všetkých.Poklon a dámy a páni!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
# Mrázik oživotvoril porubské divadloKatarína Devečková 2018-01-02 13:52
Sila pochvaly je veľká, hovoria psychológovia.Z vyšuje sebavedomie, pocit hodnoty, robí radosť, spríjemňuje deň. A keďže jej nikdy nie je dosť, s veľkou úctou, poklonou,vďakou a hrdosťou pripájam sa aj ja k autorkám predchádzajúcic h komentárov.
Bravó, boli ste úžasní!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________