Výročná členská schôdza PD so sídlom v Liptovskom Mikuláši sa konala v piatok 24. marca 2017 v KD v Závažnej Porube. Predseda družstva Ing. Anton Sivák predložil hodnotiacu správu o výrobných a ekonomických výsledkoch v roku 2016.

(písomne prevzal každý člen) Družstvo sa orientuje na výrobu mlieka. Dojivosť v minulom roku dosiahla 7562l/ks. Predali viac ako 3 milióny litrov mlieka. Problém spôsobuje fakt, že za liter je o 4 centy menej ako v EÚ. Podľa správy predsedu ovce drobnochovateľov sa budú zlučovať v Iľanove a salaš bude prevádzkovať súkromník. Tiež žatvu na záhumienkoch zabezpečí súkromný majiteľ kombajnov.

Starosta Závažnej Poruby Pavel Beťko v diskusii ocenil spoluprácu vedenia družstva pri oprave cesty do Iľanova. Uviedol, že nový stavebný obvod na Žiari v prvej etape zaberie 5 ha ornej pôdy. Apeloval na vedenie družstva, aby viac pozornosti venovalo pasienkom a lúkam nad dedinou, čím vzniknú primerané podmienky pre športové a rekreačné aktivity domácich i hostí.

Fotogaléria: (04)

Text i foto:-dm-, spracoval -webm-©2017

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________