O NÁS - HISTÓRIA FOTOGALÉRIA VEDENIE - KONTAKTY KALENDÁR AKCIÍ NAŠI SPONZORI

Fotogaléria folklórnej skupiny 2015
      ROK 2017 ROK 2016 ROK 2014

AKTUÁLNY ROK 2015

Pri vianočnej kapustnici porubská Poludnica hodnotila svoju celoročnú činnosť. Potvrdilo sa, že pravidelné nácviky dochutené vášňou, láskou a odbornosťou choreografie prinášajú svoje ovocie. (Foto:-Dušan Migaľa-)

Prvú adventnú nedeľu, na Nádvorí Čierneho orla, v pásme predvianočných zvykov od Kataríny do Štedrého večera, Poludnica uviedla porubské zvyky: na Ondreja, na Luciu, na Tomáša a na Štedrý večer. (Foto:-Ing. Peter Agnet-)

Poslednú októbrovú nedeľu, folklórna skupina Poludnica v rámci Mesiaca úcty k starším vycestovala do Kalamien. (Foto:-Dušan Migaľa-)

18.10. 2015 v kultúrnom dome v Žiari, v rámci Mesiaca úcty starším  folklórna skupina Poludnica spríjemnila posedenie dôchodcov v Žiari.  (Foto: -Petr Brádle-)

Programové podujatie Poďakovanie za úrody 27. septembra 2015 vo Vlkolínci oživila atmosféru piesňami a tancom naša folklórna skupina Poludnica. Zaznela fujara Ivana Brósku.Harmonika Tibora Plcha. Zazneli vinše i poďakovania. (Foto:-Dušan Migaľa-, -Zolo Šiposs-)

V sobotu 22. augusta 2015 sa účastníkom Oldtimer Rallye Tatry o dobrú náladu postarala domáca Poludnica. (Foto:-Dušan Migaľa-, -Milan Janák-)

Porubská svadba. Táto choreografia spracováva tú časť svadby, keď svadobní hostia odchádzajú o polnoci z domu nevesty a privádzajú mladý pár do ženíchovho domu, ktorý sa stáva ich novým domovom. (Foto: -Zolo Šiposs-,-mm-)

Sadenie mája. V sobotu 16. mája 2015 o 19:00 h sadenie mája spolu s Poludnicou sledovala celá Závažná Poruba. Všetci si spoločne  zatancovali, zaspievali a mali radosť, že dávne zvyky ožili v podaní domácej folklórnej skupiny. (Foto:-Lucia Erhardtová-)

Nositelia tradícií. 3. mája 2015 sa v Liptovských Sliačoch konala súťažná prehliadka dedinských folklórnych skupín pod názvom "Nositelia tradícií". Folklórna skupina Poludnica uviedla Porubskú svadbu. Choreografia spracováva tú časť porubskej svadby, keď svadobní hostia odchádzajú o polnoci z domu nevesty a privádzajú mladý pár do ženíchovho domu, ktorý sa stáva ich novým domovom. (Foto:-Katarína Piatková-)

Fašiangový sprievod. Posledným fašiangom v Závažnej Porube patrí fašiangový sprievod po obci s medveďom – Homrľajom. V sobotu 31. januára 2015 folklórna skupina Poludnica obišla takmer všetky ulice so spevom a tancom. (Foto:-Dušan Migaľa-,-livka-)

©2015

 

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________